Рожденик на деня 10 април 2024 - Садио Мане

Безспорно най-силният период на Садио Мане в кариерата е престоя му в Ливърпул. С Мърсисайдци той постигна всичко, печелейки Шампионската лига и титлата в Англия. На национално ниво капитанът на Сенегал спечели и Купата на Африканските нации. Носител на титлата в Бундеслигите на Австрия и Германия, Мане спечели и множество индивидуални награди, сред които играч на годината на Африка на два пъти, отбор на УЕФА, играч на турнира на Африканските нации и други. Честит 32-ри рожден ден на Садио Мане!

Андреас Кристенсен спечели Лига Европа, Шампионската лига и Световното клубно първенство с Челси, както и титлата в Испания с Барселона. Футболист на годината за 2023-та, Кристенсен става на 28 години днес.

С близо 300 мача за отбора, Венсан Компани определено се превърна в легенда в началото на най-успешния период в историята на Манчестър сити. Трофеите започнаха да валят на Етихад под неговото капитанство. Компани става едва на 38 години днес, но вече е треньор на тим от Висшата лига. Интересно до къде ще достигне и треньорската му професия.

Славия София е седемкратен шампион и осемкратен носител на Купата на България. Белите са постоянно присъствие в елита на българския футбол, а днес празнуват своя 111-ти рожден ден.